Načítám Akce

« All Akce

Sokolovský dostavník (Country & Folk Festival 2019)

Květen 24

I tento rok oživí poslední květnový víkend v Sokolově obnovená tradice v podobě Sokolovského dostavníku. Dvoudenní festival, který do naší doliny láká milovníky folku a country, letos představí například seskupení Taxmeni nebo Františka Nedvěda…

Arizona, Smeťák, Večernice, Modrá kotva i Tichá zátoka bude o víkendu 24. – 25. května zet prázdnotou. Všichni trampové se totiž budou bavit na Starém náměstí v rytmu country, folku a bluegrass. Schází se zde s menší pomlkou už od roku 1967, kdy vyjel první Sokolovský dostavník vstříc milovníkům táborákové hudby.
Letos se sokolovští opět mohou těšit na páteční průjezd dostavníku městem, tentokrát s karlovarskou kapelou 3P band. V 15:30 zahrají před Hornickým domem, od 16:10 do 16:25 přenesou folkové tóny před OD Tesco a nakonec zakončí své putování V 17:10 na Starém náměstí.

Sobotní parádu zahájí mladoboleslavské seskupení, které se rozhodlo hrát tvorbu našich nejúspěšnějších folkových písničkářů Jana a Františka Nedvědových. Říkají si Brontosauři revival a na Starém náměstí zahrají od 15 hodin ve složení Jaroslav Marhan, Zuzana Šilhová, Rudolf Šebek, Jan Raclavský a Jakub Švadlenka. V 16 hodin je na pódiu vystřídá skupina Spolektiv z Českých Budějovic. Ti se věnují zpívané autorské hudbě s prvky folku, rocku, šansonu a jazzu a pro sokolovské publikum zahrají na klasické kytary, šestistrunné baskytary, dechové nástroje, perkuse, etnické i moderní industriální nástroje a přístroje.

A konečně s úderem 19. hodiny se před lačné diváky posadí se svou kytarou jedna z nejvýznamnějších osobností české country, folku a trampské písně. Řeč je samozřejmě o Františku Nedvědovi, jehož notoricky známé melodie písní Kočovní herci nebo Stánky si přijdou zazpívat i ti nejmenší posluchači.

Celý dvoudenní festival zakončí hudební skupina, která se proslavila stylem „military country“. Ve svých písních promítají příběhy o vlastenectví, odvaze, chlapské cti a morálních principech. Sedm mužů v zeleném si říká Taxmeni, což bychom mohli přeložit jako výběrčí daní. Návštěvníci Sokolovského dostavníku se však nemusí bát, místo braní Taxmeni spíš dávají – pěkné písničky a dobrou zábavu. O tu se zároveň postará moderátor známý z loketské skupiny Roháči Richard Melichar.

Podrobnosti

Datum:
Květen 24

Místo konání

Sokolov Staré náměstí