Hokej

MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019 MS 2019

CZE          5:2         SWE

Boj až do konce. S obrovskou chutí po úspěchu nastoupila česká hokejová reprezentace do úvodního duelu na mistrovství světa v Bratislavě. Po šedesáti minutách se mohl výběr trenéra Miloše Říhy radovat. Po napínavé jízdě porazil úřadující mistry světa ze Švédska 5:2. Dva góly si připsal Jakub Vrána, který prožil velký zápas.

NOR       2:7       CZE

Čeští hokejisté skvěle zvládli na mistrovství světa i svůj druhý zápas. Po vítězství nad obhájci titulu ze Švédska deklasovali v sobotu Norsko 7:2, když se dvěma góly podíleli na výhře Filip Hronek a Michael Frolík.

RUS         3:0           CZE

Po prohře s Ruskem 0:3 na hokejovém MS v Bratislavě se trenér Miloš Říha podivoval, kde čeští reprezentanti ztratili odvahu. Na úterý jim dal úplné volno a sám plánoval rozklíčovat, proč národní tým při svém třetím vystoupení na letošním šampionátu nepředvedl hokej, který ho zdobil proti Švédům i Norům.

CZE         6:3          LAT

Dva inkasované góly v první třetině české hokejisty do kolen nesrazily. Ve svém čtvrtém vystoupení na mistrovství předvedli v Bratislavě proti Lotyšům parádní obrat a po vítězství 6:3 učinili důležitý krok k postupu do čtvrtfinále. Dva góly a dvě asistence si připsal kapitán Jakub Voráček, který tak parádním způsobem oslavil narození syna Matěje.

CZE         8:0          ITA

Ve 33 letech se útočník Milan Gulaš konečně dočkal startu na mistrovství světa a lepší debut si snad ani nemohl přát. V 8. minutě ranou pod víko odstartoval českou kanonádu proti outsiderovi z Itálie, který z bratislavského ledu odešel s debaklem 0:8.

AUT         8:0          CZE

Čeští hokejisté předvedli na mistrovství světa další střelecký uragán a po vítězství nad Itálií vyřídili i dalšího z papírově slabších soupeřů. Rakousko porazili 8:0, když dvakrát skóroval Michal Řepík. Gólem a dvěma asistencemi pomohl k triumfu i obránce Jan Kolář, jenž tak ozdobil svůj stý start v reprezentaci.