O nás

INFO

Rádio Zelená hora odstartovalo své zkušební vysílání pro rodinu a blízké 1.srpna roku 2018. Od té doby se ladilo,  zkoušelo a řešilo se vše,  co bylo nutné k provozu internetového rádia. A jak už to bývá, vždy když už byla šance pustit rádio jak se říká VEN, našel se další a další malý problém, který by ale narušoval 100% chod rádia do éteru.  A tak to je i s batoletem, prvně ho musíte vypiplat aby se z něj jednoho dne stal dospělý člověk.

Rádio Zelená hora je projektem několika lidí, kteří si řekli, že by to chtělo na západě Čech opět rádio, jenž bude nabízet informace z našeho okolí a nabídne zajímavou muziku, kterou už nikde jen tak neuslyšíte. Chceme být sami sebou a být s vámi v našem regionu.

Název Rádio Zelená hora vznikl na základě toho, že u Chebu se nachází převážně zalesněný vrch ve Výhledské vrchovině ležící asi 4,5 kilometru západně od Chebu, Zelená hora. Její vrchol leží v nadmořské výšce 637 metrů. Na mapě ji najdeme mezi přehradní nádrží Skalka a státní hranicí České republiky se Spolkovou republikou Německo, přesněji s BavorskemNa vrcholu se pak nachází Bismarckova rozhledna, kterou můžeme rozhodně doporučit.

První hudební vysílání pro posluchače se uskutečnilo 1.prosince 2018 v předvánočním čase, to aby si ti, kteří nás chtějí ladit, mohli vychutnat vánoční songy, na které jsou zvyklý a mají je rádi.

První živé vysílání se pak uskutečnilo v pátek 8.2. 2019 mezi 17-19 hodinou. Své slovo v tomto případě dostal kolega David Petřík a ten také odzkoušel naživo přístroje a všechny aparáty.

 

 

Jan nás naladit?

...Živě nás můžete posluchat na webových stránkach: www.radiozelenahora.cz kde najdete v pravém horním rohu odkaz.

...Jednoduchá a účelná je aplikace, bez zbytečných funkcí, která maximálně splní vše, co při vyhledávání oblíbených stanic a jejich poslechu potřebujete. Aplikace je určena pro OS Android.

...A je tu další skvělá aplikace, tentokráte pro iOS. Pokud máte iPhone nebo iPad, můžete ladit Rádio Zelená hora.