O nás

INFO

Rádio Zelená hora odstartovalo své zkušební vysílání pro rodinu a blízké 1.srpna roku 2018. Od té doby se ladilo,  zkoušelo a řešilo se vše,  co bylo nutné k provozu internetového rádia. A jak už to bývá, když už byla šance pustit rádio jak se říká VEN, našel se další a další malý problém, který by ale narušoval 100% chod rádia do éteru.  A tak to je i s batoletem, prvně ho musíte vypiplat aby se z něj jednoho dne stal dospělý člověk.

Rádio Zelená hora je projektem několika lidí, kteří si řekli, že by to chtělo na západě Čech opět rádio, jenž bude nabízet informace z našeho okolí a nabídne zajímavou muziku, kterou už nikde jen tak neuslyšíte. Chceme být sami sebou a být s vámi v našem regionu.

Název Rádio Zelená hora vznikl na základě toho, že u Chebu se nachází převážně zalesněný vrch ve Výhledské vrchovině ležící asi 4,5 kilometru západně od Chebu, Zelená hora. Její vrchol leží v nadmořské výšce 637 metrů. Na mapě ji najdeme mezi přehradní nádrží Skalka a státní hranicíČeské republiky se Spolkovou republikou Německo, přesněji s BavorskemNa vrcholu se pak nachází Bismarckova rozhledna, kterou můžeme rozhodně doporučit.

První hudební vysílání pro posluchače se uskutečnilo 1.prosince 2018 v předvánočním čase, to aby si ti, kteří nás chtějí ladit, mohli vychutnat vánoční songy, na které jsou zvyklí a mají je rádi.

První živé vysílání se pak uskutečnilo v pátek 8.2. 2019 mezi 17-19 hodinou. Své slovo v tomto případě dostal kolega David Petřík a ten také odzkoušel naživo přístroje a všechny aparáty.

1.srpna roku 2019 Rádio Zelená hora oslavilo své první narozeniny.

Jan nás naladit?

...Živě nás můžete posluchat na webových stránkach: www.radiozelenahora.cz kde najdete v pravém horním rohu odkaz.

...Jednoduchá a účelná je aplikace, bez zbytečných funkcí, která maximálně splní vše, co při vyhledávání oblíbených stanic a jejich poslechu potřebujete. Aplikace je určena pro OS Android.

...A je tu další skvělá aplikace, tentokráte pro iOS. Pokud máte iPhone nebo iPad, můžete ladit Rádio Zelená hora.

Rádio Zelená hora nabízí poslech i přes Radia.cz

 

...Opět tu máme další možnost, jak naladit Rádio Zelená hora.