Kam na výlet

Krčma Dětenice

Máte rádi středověk?
Tak pokud budete mít cestu přes přes okres Jičín v Královéhradeckém kraji, určitě si nenechte ujít sttředověkou krčmu v Dětenicích.
Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.
Zároveň se připravte na poněkud drsnou staročeskou mluvu a středověké zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století. Kromě specialit středověké kuchyně je pro vás připraven i unikátní doprovodný program, jehož součástí jsou tanečnice ladně se vlnící na stolech, fakír, žebráci, šermíři, trpaslíci, dobová hudba a mnoho dalšího.

V areálu se nachází také barokní zámek, který nabízí v rámci jednoho prohlídkového okruhu prohlídku např. ojedinělé sbírky zbraní Maltézských rytířů, sbírku loveckých trofejí nebo netradiční květinovou výzdobu interiérů.
V areálu nechybí ani zámecký pivovar.

Prohlídka zámeckého pivovaru dnes představuje dobové interiéry, sladovny, laboratoře, varny, ale také originální pivovarnické muzeum a unikátní výrobu piva z 18. století podle prastarého receptu z tradičních surovin, ale původním postupem – vařením na otevřeném ohni.. Od roku 2000 byla obnovena tradiční výroba piva podle prastarého a zázračného receptu loupeživého rytíře Artura. Současní majitelé pivovar zrestaurovali do původního stavu a dnes zde můžete obdivovat nádherné historické sklepy, včetně památného Starého sklepa právě se středověkou krčmou.

Myslíme, že je to dobrý tip na výlet, a pokud se vám nebude chtít domů, můžete se zde ubytovat ve středověkém hotelu.

Otvírací doba:
PO – 11 – 24
UT – 11 – 23:59
ST – 11 – 23:59
CT – 11 – 23:59
PA – 11 – 23:59
SO – 11 – 23:59
NE – 11 -24

Telefon: 493 599 142

50.3687783N, 15.1712617E