Kam na výlet

Motýlí dům Karlovy Vary

Ve Výletním areálu Diana navštívíte rozhlednu s panoramatickými výhledy na město Karlovy Vary a jeho okolí, unikátní motýlí dům, mini zoo a děti jistě bude bavit venkovní dětské hřiště.
Součástí areálu je i historická výletní restaurace či stánek s rychlým občerstvením a suvenýry.
A nezapomeňte – vstup na rozhlednu, k mini zoo a na dětské hřiště je zcela zdarma!

Nevíte kam v Karlových varech? Můžeme vám doporučit tropickou zahradu s živými exotickými motýly ve výletním areálu Diana. K motýlímu domu se nechte pohodlně vyvézt lanovou dráhou přímo z města. Pokud jste aktivnější, můžete využít značené lesní stezky pro pěší čarokrásným lázeňským lesem.
V samotném motýlím domě se připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.
V tzv. letové zóně o rozloze 100m2 spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si tyto krasavce živočišné říše budete moct z naprosté blízkosti a v absolutním kontaktu – žádné bariéry mezi hosty a motýly zde totiž nenajdete.
Fotografování není nijak omezeno ani zpoplatněno. Mějte proto vždy připravený fotoaparát pro případ, že si nějaký „létající drahokam“ vybere Vaše rameno pro přistání a krátký odpočinek.
Určitě se zastavte i u líhně – při troše štěstí se stanete očitými svědky líhnutí motýla z kukly a jeho prvního životního letu.
Letová zóna je osazena informačními cedulemi se zajímavostmi ze života motýlů a v recepci si můžete zakoupit suvenýry výhradně s motýlí tématikou.

Dále ve výletním areálu můžete navštívit rozhlednu s panoramatickými výhledy na město Karlovy Vary a jeho okolí, mini zoo a děti jistě bude bavit venkovní dětské hřiště.
Součástí areálu je také historická výletní restaurace či stánek s rychlým občerstvením a suvenýry.

V provozu 7 dní v týdnu včetně státních svátků
Listopad až březen 10:00–17:00
Duben a říjen 10:00–18:00
Květen až září 10:00–19:00
24.12. (každoročně) ZAVŘENO

Vstupné motýlí dům KV od r. 2019
Dospělí       90,- Kč
Děti 3-15 let       50,- Kč
Důchodce / ZTP       50,- Kč
Rodinné vstupné 2 dospělí + 2 až 3 děti (za čtvrté a každé další dítě v rodině 40,- Kč)     250,- Kč
Dítě ve skupině 10 osob a více (na každých 10 dětí jeden dospělý doprovod zdarma)       40,- Kč
Dospělý ve skupině 10 a více osob

50.2187414N, 12.8716978E