56. ročník Mezinárodního filmového festivalu

KARLOVARSKO – Policisté posílili výkon služby.

Při zahájení filmového festivalu byla policisty z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje použita antidronová ochrana. Policisté na místě použili antidron, který zachytil během zahájení filmového festivalu vzlet dronu z ulice Zahradní. Jeho majitel byl policisty okamžitě vypátrán. Přestupek, kterého se muž dopustil, bude oznámen úřadu pro civilní letectví. Celkově proběhlo zahájení filmového festivalu bez větších problémů.

Od začátku festivalu mohou návštěvníci této kulturní akce na různých místech potkávat mobilní informační centrum, ve kterém jim policisté nebo strážníci poradí a pomohou s nejrůznějšími dotazy. Během víkendu se návštěvníci nejčastěji dotazovali, kde najdou konkrétní bankomaty, parkovací místa nebo obchodní domy. Návštěvníci v informačním centru také dostávají mapu pro lepší orientaci v místě konání filmového festivalu.

V prvním festivalovém víkendu policisté řešili většinou přestupková jednání, týkající se především občanského soužití. Dále také řešili drobné krádeže a rušení nočního klidu. Jeden případ krádeže se stal včera 3. července krátce před třináctou hodinou. Muž, který se posadil na lavičku kousek od místního hotelu, si na ní položil peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí, kterou na místě zapomněl. Když se po pár minutách vrátil na místo, peněženka se už na lavičce nenacházela.

UPOZORNĚNÍ: Nabádáme návštěvníky festivalu, aby zvýšili pozornost svému okolí a dali si větší pozor na své hodnotné věci.