Zprávy: Meteorologická zima začíná.

Nadcházející týden bude prvním zimním týdnem letošní sezóny. Až do čtvrtka se budou denní teploty pohybovat kolem nuly, někde ani to ne. Ranní mrazy mohou dosáhnout až -8 stupňů. Na víkend by se mělo oteplit.

V pondělí bude oblačno až polojasno, zpočátku dne se na severu v horských oblastech ojediněle objeví sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty přes den vystoupí na -1 až 3 stupně.

V úterý bude zpočátku polojasno až oblačno. Postupně dojde od západu k dalšímu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, místy se sněžením. Teploty v noci klesnou na -2 až -6 stupňů. Přes den se budou držet mezi -2 až 2 stupni.Oblačno až polojasno bude panovat ve středu, jen ojediněle se vyskytne slabé sněžení. Teploty v noci budou padat na -3 až -7 stupňů. Odpolední maxima vystoupí k -2 až 2 stupňům.Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, ráno se místy objeví mrznoucí mlhy. Během dne se ojediněle vyskytne slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. V noci se ochladí na 0 až -4 stupně, ojediněle až na -8. Přes den se opět dočkáme teplot jen mezi -2 až 2 stupni.

Na pátek hlásí předpověď oblačno až zataženo, ojediněle se sněžením nebo deštěm se sněhem. Srážky mohou být i mrznoucí. Ráno je také potřeba počítat místy s mrznoucími mlhami. Noční teploty poklesnou na 2 až -2 stupně, ojediněle až -6. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na 0 až 4 stupně. Při protrhání oblačnosti na polojasno, k němuž může místy docházet, teploty vyskočí až na 6 stupňů.

V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle přijde sněžení nebo déšť se sněhem. Během dne se oblačnost místy protrhá až na polojasno. Po ránu se místy vyskytnou mrznoucí mlhy. Ráno bude opět mrazivé s teplotami mezi 0 až -4 stupni, ojediněle až -8. Přes den se oteplí na 2 až 6 stupňů, při malé oblačnosti až na 8 stupňů.

V neděli bude zataženo, místy s mrznoucími mlhami. Během dne předpověď očekává polojasno až oblačno. Noční teploty klesnou na -2 až -6 stupňů. Denní maxima vystoupí na 2 až 6 stupňů, při malé oblačnosti až 8 stupňů.

Zdroj: Novinky.cz