Na sídlišti Zlatý Vrch se dokončuje nové parkoviště

K dispozici zde bude 72 placených míst, další dvě bezplatná místa přibydou na sousední komunikaci
nové parkoviště.

Na sídlišti Zlatý Vrch finišují práce na výstavbě nového parkoviště, které společnost Terea buduje v areálu své výtopny. Na samotném parkovišti bude k dispozici 72 placených míst, další dvě bezplatná parkovací místa pak přibydou na sousední komunikaci, která se v souvislosti s řešením dopravního napojení nového parkoviště rovněž upravuje.

Vybudování nového parkoviště a realizace s tím souvisejících úprav v jeho okolí je společnou investicí Terey a města, které společnosti poskytuje investiční příspěvek na pokrytí nákladů na výstavbu. Celkové náklady budou činit 10,7 milionu korun.

S dokončením stavebních prací se počítá v závěru září, provoz nového parkoviště má být pak zahájen na začátku listopadu. Jednat se bude o rezidenční osvětlené parkování se závorovým systémem, který zajistí přístup na parkovací místa pouze vozidlům k tomu oprávněným. Lokalita bude navíc monitorována kamerovým systémem.

Cena za parkovací místo a měsíc je stanovena na 1000 Kč vč. DPH, u rozšířených parkovacích míst pro větší SUV a dodávky pak na 1100 Kč vč. DPH.