Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2022

Cheb 9. – 11. září 2022

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS), Karlovarský kraj a město Cheb pořádají a dovolují si Vás pozvat na „Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2022“ s tématem Udržitelné památky, které se bude konat ve dnech 9. – 11. září 2022 v Chebu.

Bohatý program k oslavám 700 let s Českým královstvím je připraven od 4. – 11. září 2022.

Součástí tohoto slavnostního aktu bude také předávání titulů „Nositel tradice lidových řemesel“, které uděluje ministr kultury České republiky.

Veškeré informace, včetně bohatého programu a doprovodných akcí naleznete na hlavní webové stránce města Cheb vpravo nahoře pod logem 700 let. Program je doplněný o množství barevných fotografií s podrobným popisem jednotlivých akcí.

Návštěvníci se tak mohou těšit například na videomapping z historie města, výstavu korunovačních klenotů v kostele sv. Kláry, výstavu Nositelé tradice lidových řemesel v křížové chodbě františkánského kláštera, umělecké workshopy pro děti i dospělé v Galerii G4. V Galerii výtvarného umění a Retromuzeu si také budou moci prohlédnout vzácnou chebskou gotickou procesní monstranci.

Cheb zažije nevšední dny plné kultury a zábavy. Dobové ukázky pak návštěvníka přenesou do historického Chebu.

Tak si už nyní zapište tyto chebské slavnosti do svých kalendářů!

Vše na: https://www.ehdcheb.cz/