Ukliďme Česko, ukliďme Cheb

Ukliďme Česko, je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

I když město Cheb vynakládá ročně milionové částky na svoz odpadu, úklid černých skládek a snaží se pravidelně o čistotu města, i přesto se najdou zákoutí, kde je potřeba jednou za rok uklidit.

Pojďme se i my, Chebané, připojit a ukliďme si ve svém městě. Pytle na odpad si můžete od středy 29. 3. 2023 vyzvednout v Turistickém infocentru.

Hlavní úklidový den je v letošním roce stanoven na sobotu 1. dubna 2023.

Úklid bude probíhat individuálně a zapojit se může úplně každý. Účastníci projektu mohou vyrazit do města, parků a bezprostředního okolí sbírat odpadky, a ulevit tak životnímu prostředí zejména od všudypřítomného nepořádku.

Pytle s odpadem můžete předat do Sběrného dvora, Klášterní 6 na Skalce, který bude v sobotu otevřen od 8 do 16 hodin. Tam bude odpad zvážen a průběžně evidován. Zdarma zde budou k vyzvednutí i připravené pytle.

Jinak místa sběru odpadu, kde budou odložené plné pytle, nahlaste paní Daně Rozporkové, tel: +420 778 795 619 (zprávy prostřednictvím WhatsApp), ta zajistí jejich svoz prostřednictvím společnosti Chetes s.r.o. Prosíme, aby pytle s odpadem byly ponechány nejblíže kontejnerových stání či na přístupným místech pro svozové vozidlo!

Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o Vaše fotografie z úklidu.

Pomozte nám uklidit naše město, ať se nám v něm příjemně žije.

Děkujeme!

Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb