Rádio Zelená hora

DUA LIPA a RODDY RICCH jsou hlavními favority Grammy 2021

Americké ceny Grammy se budou rozdávat poslední lednovou neděli v Los Angeles. Kdo je favoritem třiašedesátého ročníku? Nejvíc nominací získali Dua Lipa, Roddy Ricch, Beyoncé a Taylor Swift. Ucházet se budou o vítězství v šesti kategoriích.

DUA LIPA letos vydala skvělé album Future Nostalgia, které nejen britská média považují za popově dokonalé. Deska nabízí nový pohled na disco hudbu a definuje nový zvuk pro pop aktuální dekády. Není divu, že se Future Nostalgia objevuje mezi uchazeči o tituly Album roku a Nejlepší popové album. Pilotní singl Don’t Start Now figuruje mezi kandidáty na Nahrávku a Skladbu roku a také Nejlepší sólový výkon v popu. Kromě toho si Dua Lipa připsala pomyslný bod i jako spoluautorka a interpretka písně Un Dia (One Day), na které se sešla s J Balvinem a Bad Bunnym (kategorie Nejlepší popový výkon dua nebo skupiny).

Skladbu roku může mít i talentovaný rapper RODDY RICCH, jehož The Box patří k vůbec nejstreamovanějším položkám roku 2020. Mladík z Kalifornie se jako host objevuje také v hitu Rockstar (Nahrávka roku) a čtyři další nominace si připsal v žánrových kategoriích.

Ceremoniál budou s napětím vyhlížet i Coldplay (Album roku za experimentální desku Everyday Life), Post Malone nebo Billie Eilish. Zklamaný je naopak The Weeknd, jenž vyšel z nominačního večera překvapivě naprázdno…