Rádio Zelená hora

JAMES HARRIES VYDÁVÁ ALBUM

James Harries vydává intimní album Hiraeth (hyrajth) nazvané poetickým velšským slovem, které vyjadřuje hlubokou touhu po domově. V Čechách chystá několik jarních koncertů, ale těší se i na letní festivaly a evropské turné. K titulní písni „Diamond Girl” vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos) a vychází zároveň s albem.

Na novince vyniká Jamesovo ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou. Oproti předchozím nahrávkám se tentokrát rozhodl pro akustičtější polohu, kterou v několika písních podporují vokály Amélie Siby, violoncello hráče České filharmonie Jana Kellera, kytary Josefa Štěpánka nebo bicí Romana Víchy.

Desáté řadové album Jamese Harriese obsahuje deset nových skladeb a je pravděpodobně jeho nejvyzrálejší nahrávkou. K okolnostem vzniku alba Harries dodává: „Velšské slovo ‚hiraeth’ v sobě spojuje hlubokou touhu po domově s nádechem nostalgie. Nemá přesný překlad, ale já to cítím tak, jako by ten domov ani nebyl skutečný. Takové pocity ve mně vyvolával chaos kolem brexitu a pak odloučení během pandemie. Jako bych nikam na světě nepatřil a slovo ‚domov’ mě jenom mátlo.”

K titulní písni „Diamond Girl” vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos). Za vznikem videa a režií stojí Jamesův fanoušek, hudebník Petr Lexa.

29. 3. Liberec, Lidové sady
31. 3. Děčín, Garage
1. 4. Teplice, JazzTep
12. 4. Praha, Malostranská beseda
13. 4. Vysoké Mýto, M-klub
20. 4. Hradec Králové, U Stolu
27. 4. Karlovy Vary, Paderewski
10. 5. Plzeň, Měšťanská beseda

James Harries – Diamond Girl